Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Poľný Kesov, okres NitraHľadať
 
 

Oznamy

Prerušenie dodávky elektriny a vody Vytlačiť
 

Západoslovenská distribučná oznamuje verejnosti, že dňa 10. 9. 2019 v čase od 11.30 do 14.30 budú bez dodávky elektriny nasledovné ulice:

Beňovského, Bosá, Mojmírovská – časť horná dedina, Dolinská, Homolova, Pereš, Medzi Záhradami, Pilinského, Pri Panšuli a Starý rad.

Z dôvodu prerušenia dodávky elektriny bude v uvedenom čase prerušená aj dodávka vody.

20190903_140738.jpg20190903_140709.jpg20190903_140753.jpg


 
 

Výlet do BojnícVytlačiť
 

Drawing1-Model_page-0003.jpg

Obecný úrad v Poľnom Kesove organizuje dňa 21. septembra 2019 výlet do Bojníc a okolia.

Odchod autobusu je o 7.00 hod. od obchodu Jednota.

Program výletu:
9.00 - 10.30 hod. - prehliadka Uhrovského múzea a návšteva Jankovho vŕšku (so sprievodcom - zdarma),
10.30 - 11.30 hod. - prehliadka rodného domu Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci (so sprievodcom - zdarma),
12.30 hod. - predpokladaný príchod do Bojníc, kde spoločne navštívime Múzeum
praveku Bojnice.

Ďalej bude nasledovať program podľa vlastného výberu:

Bojnický zámok, ZOO Bojnice, Bojnická vyhliadková veža, Kúpele Bojnice.

Cena dopravy: 10,- €/osoba.

Ceny vstupov v Bojniciach si hradí každý účastník zájazdu samostatne.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť na obecnom úrade do 20. septembra 2019.


 
 

MAS - Predkladanie žiadostí o udelenie regionálnej značky kvalityVytlačiť
 


 
 

Platba za voduVytlačiť
 

Oznamujeme občanom, že na obecnom úrade je možné uhradiť platbu za vodu.


 
 

Zber odpaduVytlačiť
 

Oznamujeme občanom, že z dôvodu horúceho letného počasia bude zber odpadu prebiehať od skorých ranných hodín, preto je potrebné vyložiť smetné nádoby už večer.


 
 

REGIONÁLNY KALENDÁR PODUJATÍ 2019Vytlačiť
 

a3 KALENDAR_krivjky FINAL.jpg


 
 

Slovenská pošta oznamuje: Oznámenie dočasného zatvorenie poštyVytlačiť
 


 
 

ZumbaVytlačiť
 

Oznamujeme občanom, že vo štvrtok o 18.00 h v kultúrnom dome sa uskutoční cvičenie Zumby. Poplatok pre jednu osobu je 2eurá.

Zumba sa bude cvičiť každý týždeň.

Cvičenie ZUMBY (2).jpg


 
 

Upozornenie od Hasičského a záchranného zboru Vytlačiť
 

Vážení spoluobčania!

 

Po zime sa na Slovensku  začína ozývať naplno jar – zobudením prírody, pohybom živočíchov, ale aj činnosťou človeka. Zvýšené riziko prinášajú typicky jarné požiare, spôsobené neopatrnosťou pri spaľovaní odpadov v záhradách alebo v lesoch. Hasiči varujú najmä pred tradičným nešvárom – vypaľovaním suchej trávy, čo je činnosť veľmi nebezpečná a zo zákona zakázaná. Bohužiaľ, ani jeden rok nie je výnimkou.

           

            Na  jar  každý začína s údržbou svojho okolia, najmä záhrad a dvorov po uplynulej zime, následkom čoho sa hromadí  rastlinný a drevný odpad.  Medzi vaše jarné  činnosti v mnohých prípadoch patrí aj nie veľmi žiaduce vypaľovanie trávy a spaľovanie nahromadeného odpadu. Oheň v otvorenom priestore sa môže veľmi rýchlo vymknúť kontrole a spôsobiť tak škody nielen na životoch, ale aj na majetku  či životnom prostredí. Ako aj ekologické škody, napr. stratou časti lesa či úhynom živočíchov. Stačí trochu neopatrnosti, nepozornosti či panika

 

Je potrebné si uvedomiť rozdiel medzi vypaľovaním a spaľovaním. Vypaľovaním sa rozumie plošné spaľovanie napr. trávy a iných porastov, naopak zapálenie pohrabanej trávy na hromade je označované za spaľovanie. Pri vypaľovaní a spaľovaní trávy môžete vy občania v mnohých prípadoch zapríčiniť vznik požiaru a ohroziť týmto neuváženým konaním životy, zdravie a majetok ostatných spoluobčanov. Z tohto dôvodu by ste nemali v žiadnom prípade spaľovať trávu pri vetre, pretože hrozí rýchle rozšírenie ohňa a nemali by ste spaľovať ani v blízkosti ľahko horľavých materiálov  ako sú suchá tráva, seno, slama a v žiadnom prípade nespaľovať v blízkosti lesa, kde by v prípade rozšírenia požiaru hrozila obrovská a nenahraditeľná škoda na životnom prostredí.

Pamätajte na to, že vypaľovanie porastov je podľa zákona o ochrane pred požiarmi striktne zakázané ! V prípade porušenia tohto zákazu hrozí podľa zákona fyzickej osobe pokuta až do výšky  331 €. A to  za neoznámenie vzniku požiaru hrozí občanovi pokuta do 99 Eur, za neposkytnutie pomoci pri zdolávaní požiaru pokuta do 165 Eur, za vypaľovanie porastov, za spôsobenie požiaru alebo nedodržanie príkazov na zabránenie vzniku požiarov pokutu do 331 Eur.

Právnickej osobe alebo fyzickej osobe-podnikateľovi môžu hasiči uložiť pokutu až do výšky 16 596 €. 

Občania by sa mali oboznámiť aj so všeobecne záväznými nariadeniami obce, ktoré upravujú aj spôsob spaľovania odpadov na voľnom priestranstve – a väčšinou ho zakazujú. Spaľovanie nie je jediný spôsob, ako sa zbaviť biologického odpadu, je možné zbaviť sa ho napr. kompostovaním, ukladaním do špeciálnych kontajnerov alebo  do zberných dvorov. Nech je pre nás všetkých varovaním, že počas  jarného obdobia  horí najčastejšie.

             

Je verejným záujmom predchádzať požiarom spôsobených vypaľovaním trávy a iných suchých porastov. Treba veriť, že spoločným úsilím sa podarí zastaviť nárast požiarov z vypaľovania suchej trávy a nebudú sa opakovať deprimujúce pohľady na obhorené, alebo tlejúce zvyšky stromov a krov, dymiace stráne, alebo rozsiahle, bezútešné, čierne spáleniská.

 

 

A na záver: Čo robiť v prípade ak už k rozšíreného požiaru došlo?

Bezodkladne ohlásiť vznik požiaru na ohlasovňu požiarov - t. č. 150 resp. 112, alebo zabezpečiť jeho ohlásenie.

Uviesť:

  • Kde horí (presnú adresu a tel. číslo), čo horí, kto volá
  • Ďalej je potrebné uviesť podrobnejšie informácie o požiari, vyčkať na spätný telefonát ohlasovne požiarov a riadiť sa jej pokynmi.
  • Ak je to možné, uhasiť požiar dostupnými hasiacimi prostriedkami (voda, piesok, vlhké prikrývky, lopaty, ručné hasiace prístroje a pod.), alebo vykonať nevyhnutné opatrenia na zamedzenie jeho šírenia.
  • Vykonať nevyhnutné opatrenia na záchranu ohrozených osôb, evakuovať najmä deti a chorých ľudí.
  • Poskytnúť na výzvu veliteľa zásahu osobnú a vecnú pomoc hasičskej jednotke - napríklad dopravné prostriedky, zdroje vody, spojovacie zariadenia a iné veci potrebné na zdolanie požiaru.

 
 

Harmonogram vývozu separovaného odpadu 2019Vytlačiť
 


 
 
Položky 1-10 z 14
ÚvodÚvodná stránka